Новости семинарской жизни

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь на тему: «Християнська любов»

Во ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

 «Поминайте наставников ваших, которые проповедовали вам Слово Божие, и, взирая на кончину их жизни подражайте вере их»(Евр. 13: 7) Цими словами апостола Павла сьогодні наша Свята Православна Церква закликає нас звершувати пам'ять святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, молитвенно поминати цього великого наставника і, дивитися на його святе життя, на його подвиги, подражати йому в вірі, надії, а оссобливо – в любові до Бога і ближніх, якою він був переповнений.

 Святий апостол Іоанн Богослов був сином галілейського рибака Заведея та Соломії – глибоко віруючих людей. Його батьки відрізнялися від всіх євреїв тим, що дуже любили своїх дітей, а особливо вони навчали їх закону та Заповідям Божим. Вони з натхненням чекали коли прийде Царство Месії. Почувши проповідь Іоанна Хрестителя, святий апостол пішов до нього і став його учнем. Потім коли Іісус Христос прийшов на Іордан і Іоанн Хреститель вказав на нього « Се Агнец Божий», тоді Іоанн все покинув і пішов за Господом. Господь особливо полюбив апостола за його любов, яка була не тільки на словах, алей на ділі. Можемо побачити, коли Господь був розіп'ятий на хресті і всі учні «Страха ради іудейського» (Ін. 20: 19) розбіглися, то при хресті залишилися тільки Божа Мати і святий апостол Іоанн. Тут апостол довів на ділі свою любов до Спасителя. Спаситель в цю мить всиновляє Іоанна своїй Пречистій Матері, і з цього часу Божа Мати жила до кінця свого життя в його домі. Після успіння Божої Матері апостол Іоанн відправився на проповідь в Малу Азію і, поселившись в Єфесі, заснував християнські церкви в семи городах які упоминаються в апокаліпсисі. При імператорі Доміціані святий апостол був засланий на острів Патмос, де Господь відкрив йому майбутне церкви і всього світу.

 Святий апостол дожив до глибокої старості. В той час в церкві появилися єретики, які відкидали Божество Іісуса Христа і Святого Духа. Апостол вже не міг ходити з усною проповіддю, і щоб облічити безумство єретиків, написав Євангеліє, в якому розкривається вчення про Божество Іісуса Христа і Святого Духа, за це святий апостол Іоанн був названий «Богословом». Крім Апокаліпсиса і Євангелія він ще написав три соборних послання, в яких найбільше говориться про християнську любов.

 Відчувши, що наближається смерть, він взяв з собою учня Прохора і інших учнів які були на той час біля нього. Вийшовши за місто апостол велів їм щоб вони викопали могилу. Дав їм останні настанови, він ліг у могилу і мирно відійшов до Господа. Прожив він більше ста років. Почувши про смерть апостола його інші учні, яких на той час не було біля апостола вони прийшли до могили і щоб попрощатися з ним, вони відкопали могилу, але апостола там не було, Господь забрав його святе тіло на Небо.

 Дорогі браття та сестри! Дивлячись на життя святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова ми бачимо яку велику любов він проявив до Бога та до ближніх. В євангелії він говорить «Больше сия любве никтоже имать, да кто душу свою положит за други своя». Він говорить що сама велика любов - це любов жертвенна. Якщо ми християни від усього серця будемолюбити один одного, то Бог завжди буде з нами, і наше життя на землі буде мирним і щасливим. В наш неспокійний час коли йде війна, ненависть, суперечки, різні біди нам потрібно брати приклад з святих, а особливо з святого апостола Іоанна і з них – ми повинні вчитися християнсського життя. Святий апостол часто повторював до кінця свого життя одні і тіж слова «Діти, любіть один одного». Будемо дорогі браття та сестри. Виконувати хоча б цю невеличку заповідь апостола, тоді ми будемо мати справжню християнську любов до Бога та до своїх ближніх, бо в цьому ми уподібнюємося, самому Спасителю та Господу нашому, якого ім'я – «Любов». Амінь.

Немеш Іван

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин