Новости семинарской жизни

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

18.04.2015. Митрополит Сергий возглавил вечернее богослужение в Почаевской семинарии

13.04.2015. Пасхальне богослужіння в Почаївській семінарії

07.04.2015. В Почаївській семінарії на свято Благовіщення Пресвятої Богодиці звершили святкову літургію

29.03.2015. На свято Похвали Божої Матері в Почаївській семінарії звершили таїнство Єлеосвячення

Проповідь на тему: «Чудо звершене Архістратигом Михаїлом»

Во ім'я Отца і Сина і Святого Духа!

  Сьогодні дорогі браття свята православна церква згадує чудо звершене святим Архістратигом Михаїлом в Хонех (4ст.).У Фригії,неподалік від міста Ієраполя в його околицях яка називається Херотопа, знаходився храм во ім'я Архістратига Михайла; біля храму протікало святе цілюще джерело.Храм цей був побудований на пожертви одного місцевого жителя міста Лаодікії. В подяку Богу і святому Архістратигу Михайлу за зцілення його німої дочки. Ще не прийнявши святого таїнства хрещення, відкрив йому, що його дочка зцілиться коли вип'є святої води з цілющого джерела.І тоді дійсно його дочка зцілилася і отримала дар мови тобто вона почала говорити. Після цього чуда батько з дочкою і вся його сім'я прийняла таїнство святого хрещення.І згодом було збудовано храм в честь святого Архістратига Михайла.

 Все більше і більше людей почало приходити до святого джерела християн а також і язичників; багато із язичників відрікалися від ідолів і таким чином направлялися до істинної віри у Христа.В храмі святого Архістратига Михайла протягом 60 років виконував послушаніє благочестивий чоловік на ім'я Архіпп. Проповіддю про Христа і прикладом свого богоугодного життя він багатьох язичників проводив до покаяння.В своєму озлобленні на християн,і в першу чергу на Архіппа, який ніколи не відлучався від храму і був прикладом служіння Христового,язичники надумали знищити Архіппа. Для цього вони на високій горі з'єднали в одне русло дві річки на горі і направили їх течію на храм. Святий Архіпп в цей час усердно молився до святого Архістратига Михайла щоб цього не сталося.І по його молитві біля храму з'явився Архістратиг Михайло, який ударом свого жезла відкрив в горі широку яму і приказав течії направитися в яму.

 Таким чином храм залишився не ушкодженим. Побачивши це чудо, язичники від страху повтікали, а святий Архіпп разом з християнами які зібралися поблизу храму прославили Бога.Тому і ми будемо разом триматися в вірі як говорив Апостол Павел «твердо стойте в вере, мужайтеся, утверждайтеся» Амінь!

Нiкiтюк Святослав.

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин