Новости семинарской жизни

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

18.04.2015. Митрополит Сергий возглавил вечернее богослужение в Почаевской семинарии

13.04.2015. Пасхальне богослужіння в Почаївській семінарії

07.04.2015. В Почаївській семінарії на свято Благовіщення Пресвятої Богодиці звершили святкову літургію

29.03.2015. На свято Похвали Божої Матері в Почаївській семінарії звершили таїнство Єлеосвячення

Бобрушка Михайла

ПРОПОВІДЬ НА ВОЛОДИМИРСЬКУ ІКОНУ БОЖОЇ МАТЕРІ

Во ім'я Отца і Сина і Святого Духа!

  Дорогі брати та сестри сьогодні не тільки церковне свято ай свято нашого з вами храму. Сьогодні йому виповнилося 9 років. Він був освященний в день Володимирської ікони Божої Матері. Історія цієї ікони бере свій початок ще з 1 ст. Православославне передання говорить, що ікона була написана на столі який був трапезним для Спасителя, Божої Матері та праведного Іосифа. А іконописцем був сам ап. ієв. Лука. « Отнинеублажатмявси роди. Благодать родшегося от меня и моя с сим образом дабудет» - Саме такі слова промовила Божа Матір побачивши саму ікону і це були пророчі слова, які в близькому часі здійснилися.

 До 5 ст. ікона оберігає Ієрусалим, потім перадана в Константинополь.В 12ст. вона потрапляє на Русь як подарунок князю Юрію Довгорукому. Ікону поставили в Вишгороді, це не далеко від Києва де вона прославляється відразу багатьма чудесами. Андрій Боголюбський, син ЮріяДовгорукого, захотів мати в себе таку святиню і ікона знов подорожує в Володимир, де її помістили в знаменитому Успенському соборі. Саме з цього часу вона отримала свою назву як Володимирська ікона. Неодин раз Божа Матір допомагала людям, іїїзаступництво відчувалося навіть у військових походах. Чудесним образом ікона вціліла після пожежі в12 ст і в 13стзбереглася після спустошення Володимира ханом Батиєм.

 Остання подорож ікони була до Москви де в страсі за людейкнязь з митр. Кіпріаном благословили народ на піст та молитву, щоб підступний хан Тамерлан не зміг захопити землю. Літопис сповіщає, що Тамерлан простоявши 2 тижні на одному місті раптово злякався і покину московські кордони. Йому було явління великоїгори по якій сходили святителі з золотими жезлами і на вершині в величній славі йому явилася «Честнейшая Херувим и Славнейшая Серафим». Яка і повеліла йому покинути ці землі. Прокинувшись Тамерлану розтлумачили, що це була Божа Матір, заступниця всіх християн. Тоді він повелів своєму війську відправитись додому.

 Вчестьцього чуда і зустрічі ікони Божої Матері і було встановлене свято, яке сьогоднісвяткує наша православна церква. Потім, намісті зустрічі самої ікони був побудований храм, біля якого розрісся Стрітенський монастир.

 І ще багато чудес звершувала Божа Матір по відношенню до своїх люблячих дітей які і до сьогодні величають її такими словами : « Достойно есть величати тя, Богородице, Честнейшую Херувим и Славнейшую без сравнения Серафим».

 Божа Матір є не тільки єматір'ю нашого Спасителя ай нашою люблячою заступницею. Вона рідніша за рідну маму, завжди вислухає і почує всі томління нашого серця, потаємні бажання. Ми з вами не раз чули чи бачили як вона допомагає віруючим, тим хто просить-Божа Матір ніколи не відмовляє. Зі справжньою та сильною вірою мільйони людей у всі роки звертаються до неї з проханнями які вона чує та виконує. Божа Матір є заступницею у всіх турботах нашого життя, хворобах та скоблях. Є непрестанним молитвеником за нас перед Богом, і омиває своїми сльозами всі наші гріхи.

 Так будемо не забувати молитися до Божої Матері до нашої небесної заступниці, щоб по молитвам Божої Матері ми сподобилися на страшному судді стати одесую Її Сина і нашого Бога Амінь.

Бобрушко Михайло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин