Новости семинарской жизни

25.12.2014. Студенти Почаївської семінарії виступили з концертом у регентському училищі м. Кременець

24.12.2014. Вихованці Почаївської семінарії організували в школі-інтернат для дітей «Свято Миколая»

22.12.2014. В Почаївській Семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшому

21.11.2014. Святкування Собору Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил у Семінарії

11.11.2014. Почаевская семинария торжественно отметила годичный акт

10.11.2014. Почаївська семінарія відсвяткувала день пам'яті преп. Іова Почаївського

08.11.2014. Хор Почаївської духовної семінарії прийняв участь у святкуванні ікони «Всех скорбящих радость»

23.10.2014. Почаївська семінарія звершила святкове богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

03.10.2014. Почаївські семінаристи відвідали православну Польщу

01.10.2014. Хор Почаївської Духовної Семінарії прийняв участь у святкуванні храмового свята в Тернополі

Пушкар Богдан

Проповідь в день пам'яті праведного Філарета Милостивого на тему «Важливість терпіння в житті християнина»

Во ім`я Отца і Сина і Святого Духа!

 «В терпінні вашому спасайте душі ваші»(Лк.21:19)

 З такими словами звертається Спаситель до своїх учнів перед своїми стражданнями, адже терпіння це одна з чеснот, без якої неможливо прожити в в цьому, наповненому багатьма скорботами світі.

 Приклад терпіння показав нам святий праведний Філарет Милостивий, пам'ять якого звершує сьогодні свята Православна Церква. Він жив у IX столітті на території Малої Азії і був вихований батьками в благочесті і страху Божому і це дало в майбутньому великий плід – наслідування Царства Небесного. Досягнувши повноліття він одружився з благородною і багатою дівчиною, яку звали Феозвою і виховував з нею трьох дітей.

 Життя праведного Філарета було схоже на життя старозавітніх святих Авраама та Іова, а саме в багатстві та терпінні. Праведний Філарет, маючи велику кількість майна, почав жертвувати для бідних і приймати в свій будинок странників. Але неможливо скритись світильнику під спудом і він прославився на всю область.

 В такому становищі праведний Філарет жив не довго, на його країну відбулось нашестя арабів, які спустошили усі землі, а жителів забрали в полон. З цього часу у нього починаються скорботи, з якими він боровся за допомогою терпіння. Усе багатство було втрачене, у нього залишились лише дружина, діти, будинок, поля та декілька тварин, але він продовжував роздавати те, що залишилось, і цим уподобився євангельській вдовиці, про яку Спаситель сказав, що усі жертвували від свого багатства, а вона пожертвувала більше всіх, тому що пожертвувала від свого недостатку.

 За це дружина і діти сильно роптали та насміхались над ним. У праведника був один вихід – терпіти, терпіти для Царства Небесного. Досягнувши похилого віку, його сім'я знаходилась у відчаї, але про нього взнав вірний друг і прислав йому чотири воза пшениці, але праведник … також роздав це.

 В цей час, згідно повелінню цариці Ірини, молодому царю почали шукати дружину і з одинадцяти дівчат вибраною була внучка праведного Філарета. Він почав називатись дідусем цариці. Отримавши втрачене багатство святий продовжував жертвувати і приймати странників, і праведно закінчив своє життя, преставившись до Господа.

 «В терпінні вашому спасайте душі ваші»(Лк.21:19), як розуміти ці слова Господа – порада чи повеління? Кожна людина може зробити свій вибір, але саме головне – це виконати дані слова Господа, адже наша душа настільки дорогоцінна в очах Божих, що цілий світ недостойний спасіння нашої душі.

 Один з проповідників говорить про те, що терпіння – це ліки від усіх недуг як душі і тіла, терпіння відкриває двері до вічного, блаженного покою. Святитель Іоанн Златоуст говорить, що терпіння інколи важливіше від інших богоугодних справ. Преподобний Єфрем Сірін вказує, що блаженна людина, яка отримала досвід в терпінні, адже її прославляє Священне Писання. Довготерпелива людина завжди знаходиться в радості, тому що надіється на Господа. Довготерпелива людина далека від гніву, тому що усе терпить, в скорботах радіє , коли її наказують не гнівається, адже в усіх випадках знаходить для себе ліки в терпінні.

 І нам потрібно терпіти і не просто терпіти, а безропотно, особливо в сімейному житті, подражаючи цим не тільки праведному Філарету, а і праведному Іову, якому Господь послав важку хворобу, забрав десятеро дітей і ніхто не має право говорити чи справедливо Він це зробив. Як золото очищається вогнем, так і людина очищається від гріхів, як в таїнстві Покаяння, так і терпінням скорбот.

 Нагорода за терпіння – наслідування Царства Небесного: одна праведна людина сподобилась бачити місця де знаходяться святі угодники Божі. Він запитав двох святих як вони жили на землі, один відповів, що був робітником у одної злої людини і багато терпів до кінця життя; другий сказав, що він довгий час хворів і терпеливо переносив свою хворобу.

 Отже, маючи перед собою приклад праведного Філарета будемо безропотно терпіти скорботи у нашому житті і так виконаємо повеління Спасителя: «терпінні вашому спасайте душі ваші»(Лк.21:19). Амінь.

Пушкар Богдан

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский