Новости семинарской жизни

25.12.2014. Студенти Почаївської семінарії виступили з концертом у регентському училищі м. Кременець

24.12.2014. Вихованці Почаївської семінарії організували в школі-інтернат для дітей «Свято Миколая»

22.12.2014. В Почаївській Семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшому

21.11.2014. Святкування Собору Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил у Семінарії

11.11.2014. Почаевская семинария торжественно отметила годичный акт

10.11.2014. Почаївська семінарія відсвяткувала день пам'яті преп. Іова Почаївського

08.11.2014. Хор Почаївської духовної семінарії прийняв участь у святкуванні ікони «Всех скорбящих радость»

23.10.2014. Почаївська семінарія звершила святкове богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

03.10.2014. Почаївські семінаристи відвідали православну Польщу

01.10.2014. Хор Почаївської Духовної Семінарії прийняв участь у святкуванні храмового свята в Тернополі

Проповідь в день пам'яті cвятої Великомучениці Варвари

Во ім`я Отца і Сина і Святого Духа!

 «Чесна пред Господем смерть преподобних Єго» цими словами увінчується пам'ять мучеників які пострадали за віру во Христа. Ісьогодні наша церков cовершає помять одної із мучениць це велико мучениця Варвара яка жила іпострадала при імператорі Максиміані , яка виросла в богатій і знатній сімї . Варвара була воспитана скоро одовевшим отцо Діоскором сама вона була дуже красивою і тому батько її ховав від постороніх очей. Вона жила вбашні де проживали тільки язичеські вчителі. Кожного ранку свята дивилася через вікно на красоту міра божественного.

  Скоро вона почала задумуватися в причині такого прикрасного світу. с .вм. Варвара почала задумуватися що бездушний ідол створені руками людини, яким поклонявся її батько і учителя не могли так мудро сотворити це ї світ. І вона розгоріла познати істинного Бога, і рішила посвятити цьому все своє життя і провести його вдівстві. Після того як її батько Діоскор дозволив їй виходити з башні і дав її повну свободу в виборі друзів і знакомих, тоді вона зустрічає в городі юних ісповідників віри Христової,вони її розкривають ученням о творенням світу, і о Троїци, і обітованим Спасителі. Через деякий час с .в. Варвара сподобалася святого Крещення він священика який приїхав з Олександрії під видом покупця. В цей час при домі Діоскора строїлася розкішна баня, по приказу хазяїна робочі готовилися зробити два вікна на східну сторону. Ну с .в. Варвара просе їх зробити три вікна, начесть пресвятої Тройці. При входы в купальню вона начертала крест.

 Коли Дыоскор це побачив то виразив незадоволення. І тоді вона розповіла йому опознанії Троїчного Бога, і спасительній силі Сина Божого і про безполезне поклоніння ідолам. Діоскор сильно розгнівався взяв меч і хотів поразити мечом її но з допомоги Божої вона зкрилася в пещері. Після довгих пошуків він знайшов її , і сильно побив заключив під стражу і довго мучив її голодом. Скоро він придав її правителю міста Мартіану де її жистоко мучили. В ночі коли вона гаряче молилася їй явився Спаситель і вилікував її рани.Тоді святу придали ше більшим мученіям які вона переносила з допомогою Божою. Скоро вона удостоїлась мученіческої кончини усікновенням глави мечем.

 Свята великомучениця Варвара була не тільки красива внешністю , но і була світла внеї душа і не порочний розум. Дивлячись на красоту цього світу вона розпізнала не правильне вчення язичників. Свята відкрила своє серце для небесного Творца вселенної, і Господь просвітив її в істинній вірі через юних ісповідниць. Господь сподобив її через таїнство Крещення , у мучені чеську кончину стати наслідницею Царства Небесного.

 Господь Бого як мздовоздаятель покарав мучителів святої: вони були зпалені блискавкою. Господь прославив святу угодницю її мощами які були перенесені в Константинополь в VI ст, а в XIIст дочка візантійського імператора Алексія княжна Варвара виходячи заміж за руського князя Михаїла Ізєславовича , перевезла її в Київ. Вони і до сьогодні почивають в Київсько Владимерівському соборі.

 Свята своїм прикладом показує нам виликий приклад непохитної віри в істинного Бога Вседержителя Творца всього видимого і не видимого світу, також вона являється великим прикладом мужества в твердості віри, в боротьбі зі злими духами які різними способами стараються вести кожну людину в заблуждєнія. Ми бачимо на прикладі життя святої шо Господь кожному віроючему внього і хто слідує за Ним: просвіщає, укріпляє, покриває, наставляє, нахраждає і дає життя вічне в Царстві Небесному.

 Тож браття і сестри будем звами дивитись на цей великий приклад безмежної любові великомучениці Варвари шоб кожен знас постійно укріплявся в вірі в істинного Бога який так возлюбив мір ,що сина свого Єдинороднога дал да всяк верея в него не погібнет но імать живот вечний.Амінь!

Білак Іван

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский