Новости семинарской жизни

25.12.2014. Студенти Почаївської семінарії виступили з концертом у регентському училищі м. Кременець

24.12.2014. Вихованці Почаївської семінарії організували в школі-інтернат для дітей «Свято Миколая»

22.12.2014. В Почаївській Семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшому

21.11.2014. Святкування Собору Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил у Семінарії

11.11.2014. Почаевская семинария торжественно отметила годичный акт

10.11.2014. Почаївська семінарія відсвяткувала день пам'яті преп. Іова Почаївського

08.11.2014. Хор Почаївської духовної семінарії прийняв участь у святкуванні ікони «Всех скорбящих радость»

23.10.2014. Почаївська семінарія звершила святкове богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

03.10.2014. Почаївські семінаристи відвідали православну Польщу

01.10.2014. Хор Почаївської Духовної Семінарії прийняв участь у святкуванні храмового свята в Тернополі

Проповідь на тему: «Важливість посту»

Во ім`я Отца і Сина і Святого Духа!

 Дорогі браття та сестри. Ось пройшла більша частина Різдв’яного посту і кожен з нас відчув його на собі в певній мірі. Перше, утримання від того, що пропонує нам сучасний світ на скільки це можливо. Хтось хоче бути кращим по відношенню до ближнього, хтось більше читає священне писання, повчальні книги. Загалом породжуємо бажання змінитися. А тому нагадаємо для себе про важливість посту взагалі.

 Із слів святителя Іоанна Златоустого піст це захист душі і тіла. Піст – знищення смерті і звільнення від гніву. Прекрасний труд поста, тому що звільняє душу від тяжкості гріха і легшими робить заповіді Христові. Сюди ж святитель Василій Великий говорить, що разом з тілесним постом повинен бути і душевний. При тілесному пості ми обмежуємося у їжі та напоях; при душевному пості душа стримується від злих думок, слів, справ. Тому істинний піст – відвернення від зла, утримання язика, подавлення в собі гніву.

 Одного разу татари взяли у полон двох рідних братів бояр. Один із них постився. Коли ж татари почали заставляти братів їсти їх їжу то ті не підкорилися і залишились голодними протягом цілого дня. На другий день не звикший поститися не витримав і почав їсти татарські яства.

 Брат, який постився залишався голодним протягом трьох днів переносячи побої за не покору терпів і молився надіявся на Бога. Опівночі йому явився ангел і сказав встань і слідуй за мною і повів його через орду поміж татарами. Вивівши його із стану повелів вилізти на дерево і сказав нічого не бійся тільки мовчи. Бояр же цей був в великій радості і трепеті через чудесний порятунок. Коли татари помітили тільки одного із братів то мучили його і віддали смерті. Далі на світанку орда рушила на пошуки біглого і ніхто з них не глянув на дерево,на якому сховався бояр. Оли небезпека минула він вернувся у рідні землі не заходячи до дому пішов у монастир. Бачимо один постився інший ні, один врятувався інший загинув.

 Ніщо входяще в людину з зовні не може осквернити її, а те, що виходить з середини із серця: думки, слова те і оскверняє. Ці євангельські слова і ще подібні місця використовують і вважають оправданням для свого не бажання поститися, що протирічить уставу церкви. Праотець Адам не виконавши послухання, заповіді вкусив заборонений плід через що втратив райські блаженства і унаслідував смерть. І навпаки пророк Іона проповідував в Нінеівї говорячи, що це місто буде спустошене, але вони покаялись. Наложили на себе строгий піст за що Господь змилувався над ними і не піддав знищенню.

 Тому несучи труд поста будемо пам’ятати про його важливе значення у нашому житті, щоб у духовній радості та чистоті дочекатись Різдва Христового. Амінь.

Бовкуш Богдан

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский