Лисканич Роман

Проповідь на тему: «Віра в Бога»

Во ім`я Отца і Сина і Святого Духа!

 Дорогі браття та сестри Господь Бог в якого ми віруємо є Бог Всемогущий. Це означає, що Він може творити будь-які чудеса. І проповідуючи Євангеліє Царствія Божого Господь наш Іісус Христос требував від людей віри, глибокої і живої віри, і заради цієї віри Він творив чудеса.

 В сьогоднішньому Євангелії ми чули таку розповідь. Одного разу Іісус Христос йшов з проповіддю по місту, в цей час до нього підійшов Іаір – начальник синагоги (це приблизно як в наші дні настоятель храму),він прийшовши до Спасителя падає перед ним на коліна і просить, щоб він зцілив його дванадцятирічну дочку яка помирає, і яку не можуть вилікувати лікарі, і просить, щоб Іісус Христос прийшов до нього додому і возложив на неї руки. Толковники Священного Писання вбачають в цьому те, що в Іаіра була слаба віра. Іісус Христос залишає людей, яким проповідував, і іде до нього додому. Але по дорозі стається інше чудо. Жінка яка хворіла дванадцять років кровоточінням, і яку не могли вилікувати лікарі, почувши про Спасителя йде до Нього з такою думкою: «Якщо я доторкнусь до краю ризи Його то отримаю зцілення». Жінка ця проходить натовп людей, підходить ззаду до Спасителя і торкається Його. І в цей час вона відчула , що отримала зцілення і відходить. Іісус Христос в цей час запитує у людей: «Хто до Мене доторкнувся?». Апостол Петро відповідає: «Учителю людей багато, і всі тісняться, а Ти питаєш хто доторкнувся». Христос відповідає: «Доторкнувся дехто до Мене, бо Я відчув силу, що вийшла від Мене», і починає шукати цю людину в натовпі. Жінка зрозуміла, що вона не може сховатися, іде до Спасителя, падає перед ним на коліна і каже Йому, що це зробила вона і по якій причині це зробила. Іісус Христос бачив її глибоку віру відпускає її з такими словами: «Іди, жінко з миром віра твоя спасла тебе». Це друге чудо з цією жінкою було зроблене Спасителем для цього сотника Іаіра, в якому була слаба віра для того, щоб утвердити його в цій вірі. Зразу ж після цього як Господь відпустив цю жінку, до сотника підходить хтось із його домашніх і каже йому таку новину: «Не турбуй даремно Учителя, твоя дочка померла». Для сотника Іаіра це був важкий удар, улюблена дочка його померла. Але Іісус Христос знову вселяє в нього надію і каже йому «Не бійся, а тільки віруй і спасенна буде». Іісус Христос бере з собою трьох апостолів Петра, Іакова і Іоанна і іде до нього додому. Прийшовши в дім Іаіра Христос виганяє людей які плакали за дівчинкою, підходить до неї і бере її за руку і каже такі слова: «Таліфа кумі», що означає «дівчино встань». І в цей час дівчинка воскресла. Для того, щоб підтвердити, що вона дійсно воскресла їй дали їсти.

 Передання говорить про цю жінку кровоточиву, яка отримала зцілення, що після цього як вона зцілилась, прийшовши додому поставила пам'ятник Іісусу Христу, який стояв у довгих ризах. Пізніше християни поставили пам'ятник їй у тому молитовному вигляді на колінах як вона стояла перед Спасителем, але пізніше по наказу імператора Юліана Відступника ці пам'ятники були зруйновані.

 Дорогі браття і сестри деякі люди в наші дні говорять, що Бога немає, до церкви можна не ходити, таїнств не відбувається, чудес немає. Але ми знаємо, що Господь наш Іісус Христос заснував Церкву «Я збудую Церкву мою, і ворота пекла не здолають її» (Мф. 16,18). В тих словах розкривається цей смисл, що ніякі злі сили ніякі пекельні ворота не зможуть перемогти цю Церкву, яку заснував Господь. Також Іісус Христос сказав, що Він буде з нами до кінця наших днів: «Я з вами у всі дні до кінця віку» ( Мф. 28,20). Господь з нами перебуває повсюди, а особливо тут в цьому храмі, в якому ми з вами причащаємось Тіла і Крові Спасителя. Читаючи або слухаючи Святе Писання, а особливо з нашої сьогоднішньої євангельської розповіді ми знаємо, що до Іісуса Христа приходило багато людей, з багатьма Він спілкувався і багато до Нього доторкалось, але не всі вони отримували зцілення. По якій причині? А по тій причині, що в них не було глибокої віри. Вони це робили машинально просто так, так як всі це роблять, так і я це буду це робити і так відбувається в наші сьогоднішні дні. Але як ми бачимо з нашого сьогоднішнього Євангелія, що Господь зцілив одну жінку в якій була глибока, жива і непохитна віра в Бога. Господь казав такі слова: «По вірі вашій буде вам».

 Дорогі браття та сестри, в нашій Православні Церкві є все для нашого спасіння: Таїнства, чудеса, які відбуваються до сьогоднішніх днів, прилади святих Отців, які доказали своїм життям, що саме в Церкві цій можна спастись. Деякі люди в сьогоднішні дні кажуть, що Господь жив 2000 р. тому назад, кажуть, що до Церкви можна не ходити, Таїнства не здійснюються, але, коли ми читаємо Святе Писання ми знаходимо такі слова: «Господь вчора і нині один і тойже». Також люди задають запитання, чому зараз не відбувається стільки чудес, як у перші роки християнства? А по тій причині, що в нас немає віри. В перші віка християнства віруючі йшли на смерть за Спасителем. А хто в наші дні зможе піти на смерть за Господа? Одиниці. Господь казав апостолам, а через апостолів і нам: « Якщо ми будемо мати таку віру в Бога як зерно гірчичне, то зможемо творити чудеса, а саме переставляти гори»

  Тому дорогі браття та сестри будемо просити Господа нашого Іісуса Христа, щоб Він в нас укріпив віру і допоміг цю віру пронести на протязі нашого всього земного життя. І почути від Бога на Страшному суді: «Прийдіть благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу». Амінь.

Лисканич Роман

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский