Бродюк Ігор

Проповідь на тему: образ ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість»

Во ім`я Отца і Сина і Святого Духа!

 «Всех скорбящих Радосте, и обидимых Заступнице, и Алчущих Питательнице, Странных утешение, обуреваемых пристанище, бедных посещение, немощных покрове и Заступнице, жезле старости, Мати Бога Вышняго Ты еси, Пречистая: потщися, молимся, спастися рабом Твоим» - з такими словами Свята Церква від лиця всіх християнзвертається до Пресвятої Діви Марії, навчає нас завжди прибігати під її материнський Покров.

 Нині Матір Божа сидить по праву сторону Сина Свого; перед Нею " честнейшую Херувим и славнейшей Серафим", приклоняються всі Архангели і Ангели на небесах і Її славословять всі вірні християни на землі.

 Вона завжди з нами – де б ми не були і як би ми не жили. Вона завжди готова надати нам Свою допомогу, полегшити наші страждання, втішити нашу шукаючу і печальну душу в Своїх материнських обіймах заспокоїть, втішить, підтримає і звеселить нас. Тільки треба покликати Її, тільки сказати Їй зі сльозами, з вірою: не имамы иныя помощи, не имамы иныя надежды разве Тебе Владичице! Ты нам помози, на Тебе надеемся и Тобою хвалимся, Твои бо есьмы рабы да не постыдимся! І не маїмо сумніву, що Вона, почувши нашу скорботу, прийде до нас, витре наші сльози, полегшить страждання і визволить від небезпеки, смерті і унинія.

 Прикладом милості Цариці Небесної до нас може служити і сьогоднішнє свято – в честь ікони Її '' Всіх скорботних радість ''.

 Це було в XVII ст. в Москві: рідна сестра Патріарха Іоакима на ім`я Єфимія тяжко захворіла без всякої надії на виздоровлення. І ось лежачи на на одрі Єфимія стала усердно молитись Спасителю і особливо Матері Божій. І ось після молитви своєї чує вона голос: " Єфиміє! Ти так довго страждаєш , чому ти не прибігаєш до одної Цілительниці?'' Тоді хвора запитала: " Де мені знайти таку Цілительку?", то голос відповів їй: '' Є в храмі Преображення Сина мого образ Мій, названий '' Всіх скорботних радість ''. Поклич священника цеї церкви з цим образом, і коли він відслужить водосвятний молебень, ти получиш зцілення від своєї хвороби.

 Взнавши, що в храмі Преображення на Ординці дійсно є ікона Богоматері "Всіх скорботних радість", Єфимія покликала священника з нею до себе до дому, і по завершенню перед образом водосвятного молебня отримала зцілення.

 Тому то будемо і ми завжди на Її милосердну, з упованням і дерзновінням кланятись Її пречистому образу '' Всіх скорботних радість '', єдиним сердцем з любов`ю воспівати, взиваючи:" Радуйся, Заступнице усердная, радуйся Обрадованая, радуйся, Радосте наша, покрый нас от всякого зла честным Твоим омофором". Амінь.

Бродюк Ігор

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский