Проповідь на тему: «Любов до ближнього»

Во ім`я Отца і Сина і Святого Духа!

 Сьогодні наша Свята Православна Церква святкує пам'ять ап.Євангеліста Іоана Богослова, який був улюбленим учнем Господа Іісуса Христа. Любов Господа проявлялась в тому , що він усиновив улюбленого учня своїй Матері .Ми з вами могли почути це в сьогодншньому Євангелії,коли розпинали Іісуса Христа він звернувся до своєї Матері зі словами:''Жено се син твой'' а потім до улюбленого учня''Се маті твоя'',таким чином він вручив їх одинодному. Чому св. Ап. Іоан став особливо любимим учнем Господа, так як ми з вами знаємо що Господь призвав їх всіх одинаково і називає їх своїми друзями. Він возлюбив а п. Іоана зате що той був тим чистим вибраним сосудом який місти в собі всю повноту віри і християнських чеснот .Він був очевидцем Божих Откровеній і за це він став начальником Богословія,висотою цього богословія є Євангеліє написане ним. Апостол Іоан ще іменується ап.любові тому що всі його проповіді про любов до Бога і ближніх.

  Першим прикладом безмежної любові до ближнього являється Бог. «Так возлюби Бог мір яко і Сина свого єдинородного дал да всяк веруєт внего не погібнет но імать живот вечний».

  Чому ми повинні любити своїх ближніх і навіть ворогів, тому, що Сам Господь говорить: «Цю заповідь даю вам, любіть один одного». З цього ми бачимо, наскільки Іісус Христос хотів, щоб ми жили в любові. Але ми повинні цю любов мати не лише на словах , а й довести її своїми вчинками. Хорошим прикладом служить сам апостол і євангеліст Іоанн Богослов, який проходячи з проповіддю Євангелія містами Малої Азії, в одному з них побачив юнака, який був здібний і талановитий, з хорошими душевними якостями. Взявши його до себе, апостол навчив молодого хлопця віри та християнської істини, і, відправляючись на проповідь, залишив його єпископу того міста, сказавши: «Цього хлопця доручаю тобі, Свята Церква і Дух Святий щоб були свідками. Охороняй його від усілякого зла». Єпископ прийняв юнака, виховуючи його як рідного сина. І ось коли хлопець став дорослим, побачивши його благочестя і смиренність, владика став менше за ним дивитися. Тоді хлопець піддається гріховним звичкам. Знайомиться з порочними людьми, починає займатися крадіжками, випивати і на кінець йде в гори і стає головою грабіжницької шайки. Через деякий час апостол Іоанн знову повертається в те місто і, побачивши єпископа, став просити його, щоб той віддав хлопця, якого він йому колись доручив. Владика зі сльозами на очах сказав: «Загинув хлопець - помер душею, а тілом став розбійником». Тоді апостол сказав владиці: «Чи так тобі потрібно було охороняти душу брата і, попросивши від нього провідника, пішов шукати загублену душу». Коли Іоанн Богослов наблизився до тієї місцевості, злодії схопили святого і привели його до голови своєї шайки, але той, коли побачив апостола, кинувся тікати. Тоді св.Іоанн, незважаючи на свою старість, став переслідувати втікача, звертаючись до нього: «Сину мій, чому ти тікаєш від мене, батька твого? Прошу тебе, зупинися, помилуй мене старого, ти ще маєш надію на спасіння. Я буду відповідати перед Богом за тебе, я душу свою віддам за тебе, як Христос віддав Свою за нас. Господь послав мене дарувати тобі відпущення гріхів. Я буду страждати за тебе, нехай кров, яку ти проливав, буде на мені, нехай всі твої гріхи перейдуть до мене.» І ось, почувши такі слова, хлопець зупинився, кинув свою зброю і зі страхом і трепетом впав перед святим старцем, проливаючи сльози від сорому. Апостол же в свою чергу падає йому в ноги і просить його пожаліти свою душу і повернутися в лоно Святої Церкви. І таким чином загинувши, душа повертається додому.

 Великим прикладом любові для нас є також і життя святих угодників одним зтаких є пре. Амфілохій який проявляв свою любов до своїх ворогів які хотіли його вбити , але він не взираючи на це казав шо мої двері відкриті для всіх , за таку велику любов він удостоївся великої награди у Царстві Небесному. Дорогі браття і сестри! Ми почитаємо апостола Іоанна Богослова як проповідника любові, читаємо його послання, але нажаль не завжди розуміємо, що таке любов. Ми нібито пробуємо виконати цю добродєтєль , але насправді лише мало що розуміємо. Апостол Іоанн говорить:Якщо ми любимо один одного, тоді Бог перебуває в нас,і любов Його досконала є в нас.(І Ін.4.12.) Сме така любов, у якій нема лукавства,заздрості,злості,але царює правда і світло приводить на до досконалості, і до пізнання Бога.

 Тож дорогі браття і сестри будемо просити, щоб все милостивий Господь дарував усім нам цей небесний дар любові до Бога і наших ближніх. Амінь.

Білак Іван

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский