Пам'ять мученицької кончини святого Пророка і Предтечі Іоанна

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Пам'ять праведного с похвалами…» Так наша свята Православна Церква у своїх духовних пісне співах вшановує пам'ять мученицької кончини святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

 Зі Святого Письма ми з вами знаємо, що проповідь Іоанна Предтечі тривала не довго. Невдовзі після хрещення Господнього на Йорданні, Іоанна Хрестителя було ув`язнено галілейським царем Іродом Антіпою. Ірод Антіпа був сином Ірода Великого, при якому родився Христос спаситель у Вифлиємі і який хотів вбити младенця Христа, а також при якому було вбито 14000 младенців. Іоанн викривав царя Ірода в тому, що він ще за життя свого брата Філіпа, одружився з його дружиною Іродіадою. Іродіада озлобилася за це на Іоанна і просила Ірода вбити його. Та Ірод не погоджувався на це,тому що вважав Іоанна за великого пророка і боявся народу. Але щоб догодити жінці , кинув його у в`язницю. Іродіада ж не задовільнилася цим, тим більше,що сам Ірод із задоволенням слухав настанови Іоанна і в багатьох випадках робив згідно з його словами.

 Минув майже рік. Ірод, святкуючи свій день народження, справляє бенкет своїм вельможам, тисяченачальникам і старійшинам галілейським. На бенкет увійшла дочка Іродіади Соломія і почала танцювати. Цим догодила Іродові та його гостям. Ірод сказав її: « Проси у мене, чого захочеш», і клявся, що віддасть їй навіть до половини царства. Вона вийшла і запитала у матері своєї: «Чого мені просити?». Іродіада відповіла: «Голови Іоанна Хрестителя».

 Ірод засмутився, але не хотів при гостях порушувати обіцянку, і послав воїна у в’язницю, щоб відрубав голову Іоаннові. Воїн виконавши наказ царя, приніс на блюді голову Іоанна Хрестителя і віддав Соломії, а та віднесла матері. З цього ми бачимо, що пристрасть до бенкетів і нерозумних розваг ні до чого доброго не призводить. І в наш час, нажаль, є багато людей, які передаються згубним страстям, п`янству. Танцям і нерозумним клятвам.

 Дивлячись на цю подію браття і сестри ми повинні задуматися над своїм життям, чи ми теж не уподібнюємося до цього нечестивого Ірода, який, як ми знаємо з історії, у своєму домі влаштовував гріховні бенкети. І тому щоб перемагати ці гріховні страсті, ми повинні дотримуватися посту, який пропонує нам свята Церква. А піст заключається в утримані від усього, що приводить до гріха. Тому браття і сестри, згадуючи цю подію будемо стримувати себе від гріховних вчинків у нашому житті. Амінь.

 Олексій Василь

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Мы, один день помолившись или один час, и то немного поскорбев о своих грехах, отлагаем попечение, как будто сделали уже нечто равномерное своей греховности. Но святой пророк объявляет, что он приносит исповедание соразмерно всему времени своей жизни.

Святитель Василий Великий

Не успокаивайся, пока Господь тебя не успокоит, а иначе окраден будешь.

Арсений Святогорец