Другие статьи

Мощи св. великомученика Димитрия Солунского в Тернополе
Мощи св. великомученика Димитрия Солунского в Тернополе
30 ноября 2011 года во второй половине дня с благословения митрополита Киевского и всея Украины Владимира в кафедральный Собор Святых мучениц Веры, Надежды, Любви и матери их Софии города Тернополя были доставлены ковчег с десницей святого великомученика Димитрия Солунского.


Воспитываем детей
Воспитываем детей, но не перегибаем палку
Заботы родителей о родившемся дитяти прежде всего сосредоточиваются на его физическом воспитании, на уходе за телом и питании маленького, еще беспомощного существа.


Какие молитвы угодны Богу?
Какие молитвы угодны Богу?
Состояние духовного огрубления или одичания в современное время очень тяжело и опасно, ибо выйти из него опять на правильную дорогу гораздо труднее, чем встать на эту дорогу только что начинающему новичку.


при выборе супруга или супруги
На что обращать внимание при выборе супруга или супруги
Многие в наши дни при выборе спутника жизни руководствуются двумя основными критериями, которые считают для себя главными: первый - это любовь.

Сила молитви

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

  Всіх вас, дорогі браття та сестри, вітаємо з воскресним днем. Сьогодні ми чули уривок із Святого Євангелія і можемо зробити для себе деякі висновки, адже ми бачимо, що яка сила є молитви. Але ця молитва, вони сильна тоді, коли вона супроводжується вірою, міцною вірою, чистою вірою. І ми бачимо ту віру, яку проявила кровоточива жінка, бачимо ту віру, яку проявив той сотник, начальник синагоги, який просив Спасителя, щоб той зцілив його дочку. І коли вже він знав, що дочка померла, то Господь йому сказав: «Ти тільки віруй!». І він не втрачав цієї віри, не втрачав цієї надії, а продовжував вірити і по вірі його відбулося чудо – Господь воскресив із мертвих його дочку.

 Тому, дорогі браття та сестри, ми завжди повинні пам’ятати, що віра в нашому житті, це є дуже важливий момент. Що ж таке віра? Віра є, за вченням Церкви, впевненість в невидимому як видимому, в бажаному, очікуваному як отриманому. Але апостол Іаков далі застерігає, що «віра без діл мертва є», тобто недостатньо самої віри, як говорять сектанти в теперішні дні: «Брат, ти віруй, і будеш спасенний!». А нас вчить Свята Церква, ми читаємо із Священного Писання, що «віра без діл мертва є», тобто і «бесы веруют и трепещут о имени Господни». А ми, люди, відрізняємось якраз тим, що можемо творити добрі діла, відрізняємося від злих духів тим, що ми можемо каятися в своїх гріхах, і це завжди ми повинні пам’ятати. І пам’ятати повинні ті розповіді Євангельські, в яких Церква назидає нас для того, щоб укріпити нашу віру, щоб вона розгоралася ще більше і більше, щоб ми достойно могли пронести свій життєвий хрест і наслідувати життя вічне. Амінь.

 ієрей Іоан Стецюк

ІНШІ ПРОПОВІДІ