Другие статьи

Чем опасны колдуны
Чем опасны колдуны и экстрасенсы (Узнаем правду о ясновидящих, потомственных целителях и колдунах)
Когда исчезает вера, то ее место занимает суеверие. Человеческая душа в этом отношении не терпит пустоты


Опомнись, куда ты идешь?
Опомнись, куда ты идешь?(из писем игумена Никона пьющему человеку)
Я слышу, что ты продолжаешь изрядно выпивать в крайний себе вред. Что ожидает человека на этом пути? Я тебе сейчас напишу


Участь в конференції
«Зародження та розвиток українського цивілізаційного простору: проблеми національного державотворення, духовної та культурної самобутності українського народу»

20-летие со дня основания духовного заведения
20-летие со дня основания духовного заведения
Сегодня исполняется 20 лет со дня основания нового духовного заведения, которое сейчас носит название Почаевская Духовная Семинария

Казанська ікона Божої Матері

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

 Дорогі браття та сестри, сьогодні ми святкуємо пам’ять Казанської ікони Божої Матері. Для нашої духовної користі давайте згадаємо, що стало приводом для сьогоднішнього вшанування цієї ікони. 1612 рік. Смутний час для православної країни і для православного народу. Іноземна, іновірна влада захопила столицю і хотіла поставити там свого правителя. І от, ревнуючи за свої святині, ревнуючи за свої традиції і свою віру, збирається народне ополчення. Помолившись до Божої Матері, з її чудотворною іконою вони вирушають, щоб звільнити столицю від ворогів. Молитвами Заступниці роду християнського перемога була здобута. Саме на честь цієї перемоги було встановлене сьогоднішнє свято.

  Браття та сестри, що спонукало цих людей взятися за зброю? - Любов до своєї вітчизни. Любов до своїх святинь та традицій, небажання підкоритися чужій, іновірній владі. Яка, полонивши тіла, з часом підкорила б і душі православних людей. Свого часу, святитель Філарет (Дроздов) говорив: «Негідний громадянин земної вітчизни, не може бути достойним Небесної». Кожен благочестивий християнин є обранцем для Божої Матері. Кожен народ православний є Її уділом. Так само, браття і сестри, і наш народ є уділом Божої Матері. Безліч ікон Цариці Небесної знаходиться на нашій землі. Багато храмів і монастирів присвячено Їй. Три Богородичні Лаври є надбанням нашого народу. Тому, возлюблені, і ми повинні любити та шанувати ту вітчизну, в якій народилися і живемо, шанувати її святині, її благочестиві традиції.

 Але як тоді, йшла війна для того, щоб захопити сусідній православний народ, так само і зараз, браття і сестри, йде війна для того, щоб захопити наш православний народ. Тоді старалися захопити вогнем і мечем, а зараз війна набагато тонша, коли стараються полонити не тіло, а розум і душу. Роблять це через нав’язування нам чужих, інославних традиції та стереотипів. Зокрема через популяризацію свят, які не мають своєї основи не тільки в Православ’ї, але і взагалі в християнстві.

 Раніше нам нав’язали свято святого Валентина. З ним ще якось можна миритися, наповнивши його православним змістом. Та зараз нам нав’язують інше свято, якщо можна його так назвати. Недавно, в більшості навчальних закладах святкували Хелоувім. Проводилися різні заходи з цього приводу, бали-карнавали. На яких наших дітей спонукали вдягатися в маски та костюми різних демонічних сил: упирів, вампірів та іншої нечисті. Сама сутність цього свята є глибоко демонічна і нехристиянська. В ньому зло зображується через призму романтики і загадковості. Звичайно, одна з причин популяризації таких свят проста і банальна – матеріальна вигода тих, хто виготовляє та реалізовує атрибути до них: валентинки, маски, костюми... Але є й інша, більш глибша - це підміна духовності нашого спрадавна православного народу.

 Тому, браття та сестри, як тоді, ревнуючи за свої святині і за свою віру народ ополчився, щоб скинути іго інославних, так і ми повинні захистити свої традиції, захистити свою віру і духовність, захистити наших дітей від нав’язаної їм демонізації. Поглянемо на історію знайдення Казанської ікони Божої Матері. Звернемо увагу на те, що Божа Мати явилася лише чистій і благочестивій отроковиці. Більше того, тільки ця отроковиця змогла знайти і відкопати Її чудотворну ікону. Цю чистоту зараз хочуть відняти в наших дітей, нав’язати їм чужу духовність і сердечну нечистоту.

 Що таке чистота серця? В Святому Письмі сказано: «Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать». Кожен гріх, народжується в нашому серці, в глибинах нашої душі. Людина ззовні може поводитись благопристойно і чинно, але розумом бути полоненою помислами заздрості і злоби. Часто ми свій гнів не виявляємо словами, але в серці кипить образа і бажання помсти. Все це є бруд сердечний. В такому стані, навіть при зовнішній благопристойності нашого життя ми перед Богом є грішниками. Тому так важливо не лише уникати злих вчинків, а й берегти своє серце від нечистих образів, розмов та слів.

 Браття та сестри, для того, щоб бути обранцями Божими, для того, щоб наш народ був уділом Божої Матері, постараємось берегти чистоту наших сердець, захищати наші традиції і сповідувати нашу православну віру. За що милістю Божою наслідуємо Царство Небесне. Амінь.

ієрей Сергій Поліщук

ІНШІ ПРОПОВІДІ