11.11.2012 г.

Про наше сьогоднiшнє життя

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

 Гроб є місце печалі сюди ми кладемо покійника з печалю, а також приходимо після поховання на могилу з печалю. Якщо людина попадає під владу диявола, то він веде її до вічної печалі. І кому здається що диявол нападає на нас тоді коли забажає, крадькома і Всевишній про це не знає. Але з Євангелія ми бачимо, що він не має ніякої влади, якщо Бог не попустить. А ,попускае лукавому до нас доторкатися, наближатися ,мучити нас, для того , щоб на особистому опиті нам знати яки диявол злий ,нечистий,мерзкий по відношеню до людини .Якщо б він нападав на людину коли хотів і як хотів , то з нами б сталося те саме ,що із свинями.І нормальна людина вона не любить диявола і не хоче з ним бути і не хоче, щоб він її мучив, але гріх любить робити. Так і ми не любимо наслідки гріха, але любимо сам гріх – причину цих наслідків. Я не люблю, коли в мене болить живіт,але люблю переїдати, насищатися. Я не люблю, коли мене болить голова, але через міру п’ю спиртне. Я не люблю, коли в мені здушує груди, що навіть дихати не можна, але ми гніваємося, розражаємось і що приводить до цих наслідків.

 Із сьогоднішнього Євангелія можна побачити, що люди маючи добрий глузд , коли той чоловік біснувався і ніхто не міг йому допомогти. Він бігав по пустині, розривав металеві ланцюги на собі постійно перебував у муках і коли гадаринські люди побачили таке велике чудо вони не запросили Господа в гості, а сказали: «вийди від нас». Чому, тому що більше возлюбили земні блага. І так буває, коли людина має добрий намір, починає молитись, читає Євангеліє в храм ходить, поститься, прибігає до святинь. Але бізнес людини починає йти не так, як їй хотілось, не так продається, не так купується. Чому так стається? На це є дві причини: перша – наші справи йдуть в розріз з законом Божим, поступаєм не по законам Євангельським. Так само, як у жителів гадаринських, вони торгувати свинями, люди були по національністю євреями і по закону Моісевому їм не дозволялося не тільки вкушати свинину, але й тримати її на своїй території . Друга причина – це коли Господь нас випробовує, що ми більше любимо, матеріальне - тимчасове, чи вічно перебувати з Богом .І кому ми віддаємо все своє серце. Якщо у нас друга причина, то потрібно все сприймати з вдячністю Богу і не роптати. Кожен гріх, кожна страсть має свого біса,так нам преподобний Сілуан Афонський говорить: « навіть, коли ти думаєш про іншу людину погано, то в тобі живе злий дух».

 Одного разу в отєчніку е оповидання, у старця був учень який хворів страстю блудною і захотів її задовольнити вирішив зріктися монашеского поклику і відправитись в світ, жити подружнім життя. Але старець переконав учня піти в пустиню і попоститись сорок днів, якщо після цього блудна страсть від тебе не відійде тоді роби, як знаєш. Пробувши двадцять днів у пустині попостившись, помолившись ,цьому учню з’явилась повна жінка в ранах, смрадна така страшна. Учень запитав хто ти? Вона відповіла: « Я той блудний біс, який тебе іскушав, гарною жінкою. Тепер ти бачиш, який я є насправді». Учень повернувся до свого старця і розповів все, що з ним трапилося, але старець упрікнув, що він не виконав послухання. як щоб він перебув там усі сорок днів, то побачив іще більше. Так і гадаринський зцілений просив Господа бути з Ним, як пояснює блаженний Феофілакт Болгарський, боявся знову повернутися до теї хвороби, яка у нього була. Господь повелів йому вернутися до рідного міста і там благовіствувати, що з ним зробив Бог і тим самим доказати, що Бог є Всемогучим. Якщо людина перебуває в Його заповідях, виконує Його волю, тоді Божественний покров ніколи не покидає таку людину. Господь нам показує, що є диявол, який він злий і який холод від нього ісходить. І блаженна та душа , яка все переносить з вдячністю зі смиренням з любовию до Волі Божої ! Блаженна та душа, яка старається всіма силами не грішити, щоб не підпадати під той вплив нечистого!Нам Господь каже: «та людина, яка буде дбати про Царство Небесне, то все інше їй приложиться». Така душа, яка з вдячністю несе усі скорботи, які випадають їй на житті , в ній вже живе Святий Дух. Така душа буде наслідницею Царства Небесного, якого нехай сподобить усіх нас Господь наш Іісус Христос молитвами Пречистої Своеї Матері і всіх святих. Амінь.

ієромонах Афанасій Герман

ІНШІ ПРОПОВІДІ