Новости семинарской жизни

03.11.2021. Паломництво монастирями України

23.10.2021. У Почаївській духовній семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

14.10.2021. Богослужіння в семінарії на Покров Пресвятої Борогодиці

09.10.2021. Богослужіння в день пам'яті св. ап. Іоанна Богослова

27.09.2021. Богослужіння в день Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

23.09.2021. Книжковий подарунок майбутнім пастирям

21.09.2021. Богослужіння на Різдво Божої Матері

11.09.2021. В день пам'яті Усікновення глави святого Іоанна Предтечі, митрополит Сергій очолив семінарське богослужіння

08.09.2021. В день пам'яті Володимирської ікони Богоматері ректор семінарії очолив богослужіння в семінарському храмі

02.09.2021. Початок навчального року в Почаївській семінарії

26.08.2021. В Почаївській семінарії відбулися вступні іспити

22.06.2021. В Почаївській духовній семінарії відбувся 28-й випуск

20.06.2021. Святкове богослужіння в день Святої Трійці в семінарії

17.06.2021. У Почаївській семінарії відбулося засідання педради

15.06.2021. В Почаївській семінарії відбувся захист дипломних робіт

Семинарский храм

03.11.2021 г. | Вiхастий В.
Паломництво монастирями України

Навчання у духовних школах характерне вірністю старим хорошим традиціям. Однією із таких традицій духовних навчальних закладів, зокрема, Почаївської духовної семінарії, є студентські паломницькі поїздки...

 Навчання у духовних школах характерне вірністю старим хорошим традиціям. Однією із таких традицій духовних навчальних закладів, зокрема, Почаївської духовної семінарії, є студентські паломницькі поїздки.

 З 24 по 30 жовтня 2021 року, з благословіння ректора архієпископа Шумського Іова, вихованці 4 курсу зі своїм класним наставником прот. Святославом Савчуком та ієром. Кирилом (Шекмаром), вирушили у подорож православними монастирями України. Першою точкою на мапі стала Свято-Успенська Святогірська лавра. Впродовж двох днів студенти відвідали святині монастиря, побували у печерах та скитах, а саме: Всесвятському, Богородичному та с. Адамівці, малій батьківщині святителя Іоанна Шанхайського. Увечері напередодні свята Іверської ікони Божої Матері, студенти помолилися за всенічним бдінням та об'єдналися навколо однієї Євхаристичної чаші за Божественною літургією. Також семінаристам передали благословіння та подарунки від намісника лаври митрополита Cвятогірського Арсенія.

 Наступним місцем зупинки став Красногірський Покровський жіночий монастир біля Золотоноші Черкаської єпархії, прикрашений трудами майбутнього свт. Софронія Іркутського в той давній час, коли він був ще чоловічим. Вже пізнього вечора, почаївських паломників привітно зустріла ігуменя монастиря Арсенія (Стецюк). Наступного ранку 28 жовтня, поклонившись Дубенській іконі Пресвятої Богородиці семінаристи помолилися за Божественною літургією, кожен зайняв особливе місце відповідно до його дарування та служіння: хористи прикрасили богослужіння співом, решта читали молитвослів'я на кліросі та пономарили у алтарі. Продовження свята відбулося у монастирській трапезній, де на усіх богомольців чекав святковий обід та подарунки. Впродовж трапези, хор студентів виконав многолітня матушці ігумені із насельницями та кілька церковних і народних піснеспівів. Перебування в обителі продовжилося відвідинами святого колодязя, що на території монастиря та Іоанно-Богословського скита.

 Наступним пунктом у програмі поїздки стала Свято-Успенська Києво-Печерська лавра. Паломники молилися біля ікон головних храмів Печерського монастиря – Успенського собору та Трапезного храму, побували на території Верхньої Лаври, потім у Ближніх печерах вклонилися мощам преподобних отців Печерських. Після відвідин святинь, студентів духовної школи прийняв Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський та Чорнобильський Павло. Владика тепло зустрічав гостей, дав духовні настанови та подякував їм за вітання. На завершення зустрічі митрополит Павло всіх благословив та вручив пам'ятні лаврські подарунки – настільні календарі та книги, видані в Києво-Печерській Лаврі.

 Цього ж дня студенти відвідали "молодші" монастирі "золотоверхої" столиці. У Свято-Введенському монастирі вони поклонилися чудотворному образу Пресвятої Богородиці, згодом молитовно пройшли через древні печери Архангело-Михайлівського Звіринецького монастиря, а також вклонилися мощам преподобного Іони Київського у Свято-Троїцькому Іонінському монастирі. Завершенням поїздки став Покровський жіночий монастир із його святинями.

 В кожній обителі та святому місці студенти приймали вітання та благословіння їх господарів і в свою чергу передавали молитовні побажання Священноначалія та адміністрації духовної школи на знак духовного зв'язку великих Святинь Української Православної Церкви незалежно від відстані між ними.

Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України Паломництво монастирями України