Друние статьи

Зачем перед иконой зажигаются лампадки
Зачем перед иконой зажигаются лампадки
Во-первых, потому, что вера наша есть свет. Сказал Христос: Я свет миру (Ин; 8, 12). Свет лампадки напоминает нам о том свете, которым Спаситель освещает наши души.


Чего не дано «просвещенной» Европе
Чего не дано «просвещенной» Европе
Благодатный ум видит то, что не может видеть глаз; видит внутреннее под внешним, и видит сердце под платьем, и видит человека за лицедеем и Бога за человеком.


Вифлеемская пещера
Вифлеемская пещера
«Только некий Бог может спасти мир!» Это последний крик философов и пророков древних времен. Это крик человечества, томящегося во оковах князя мира сего, в лабиринте без окон и дверей, в жизни, теряющейся в нирване и гадесе.

Друние статьи

О покаяния в современном мире
О покаяния в современном мире
Покаяние — духовная купальня, через которую прошли все творцы величайших деяний в христианских народах.


Кальян - церковный взгляд на проблему
Кальян - церковный взгляд на проблему
Сейчас очень в моду вошло курение с использованием кальяна. Внешне он привлекателен тем, что как бы представляет альтернативу сигаретам.


Как привлечь молодежь к церковной жизни
Как привлечь молодежь к церковной жизни
В последние годы в Церкви уже почти никто не оспаривает то, что воспитательная работа в молодежной среде должна иметь свои особые формы и методы, свои специальные подходы.


Церковь и молодежь
Участники конференции «Церковь и молодежь» в Почаевской Духовной Семинарии
На протяжении несколько лет небольшой храм при Почаевской Духовной семинарии в честь преподобных Иова и Амфилохия в ночь с 31 декабря на 1 января собирает под своими сводами более 1000 богомольцев.


новий рік в Почаєвській Семінарії
Як проходив новий рік в Почаєвській Семінарії
Як новий рік розпочнеш так і його проведеш. Здавна існує таке повір’я, тому наші справи говорять за нас. Кожна людина наділена вибором, але чи вірно його робить залежить лише від неї.

Участь в конференції:
«Зародження та розвиток українського цивілізаційного простору: проблеми національного державотворення, духовної та культурної самобутності українського народу»

 11 - 12 листопада в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатському університеті була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Зародження та розвиток українського цивілізаційного простору: проблеми національного державотворення, духовної та культурної самобутності українського народу», яка приурочена до 1500-річчя виникнення української державності та 20-ї річниці незалежності України. Участь в конференції з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Володимира взяв голова Синодального відділу УПЦ з проблем біоетики та етичних питань єпископ Макарівський Іларій. Пленарне засідання розпочалося із вітального слова Предстоятеля Української Православної Церкви до організаторів та учасників конференції, яке виголосив єпископ Макарівський Іларій. Також владика Іларій виступив з доповіддю: «Релігійно-естетичний фактор вибору Православ'я Київською Руссю як основи державотворення». Також в конференції взяли участь науковці з України, Російської Федерації, Греції, Словаччини, Угорщини, Польщі, Грузії та Сполучених Штатів Америки, представники Помісних Православних Церков й інших вищих богословських закладів. За результатами роботи науково-практичної конференції ухвалено резолюцію.

 Від Почаївської Духовної Семінарії у конференції прийняв участь викладач історії Мірецький Михайло Павлович, який зачитав доповідь на тему: "Православна віра - основа розвитку і консолідації українського суспільства".

 Сторчовий С.В. викл. ПДС.