Новости семинарской жизни

01.04.2021. Студенти Почаївської семiнарiї взяли участь у конференції

22.03.2021. Богослужіння на Торжество Православ'я

19.03.2021. Ректор семінарії звершив Літургію Передосвячених Дарів

17.03.2021. Великопосні богослужіння в семінарії

14.03.2021. Богослужіння у Прощену неділю

19.02.2021. Митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій привітав ректора семінарії

18.02.2021. Митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія привітали з 30-літтям архієрейської хіротонії

16.02.2021. Богослужіння на свято Стрітення Господнє

12.02.2021. Богослужіння в семінарському храмі в день пам'яті Собору вселенських учителів і святителів

08.02.2021. Недільне богослужіння в семінарському храмі

20.01.2021. На свято Богоявлення архієпископ Іов очолив святкове богослужіння і звершив велике освячення води

07.01.2021. Почаївська семінарія зустріла Різдво Христове

03.01.2021. В семінарському храмі звершена дияконська хиротонія

01.01.2021. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

20.12.2020. Богослужіння в день пам`яті свт. Миколая Мирлікійського

18.12.2020. Ректор семінарії очолив Божественну Літургію в день пам'ятi святої великомучениці Варвари

05.12.2020. На свято Введення Пресвятої Богородиці в семінарському храмі звершено святкове богослужіння

30.10.2020. Паломницька поїздка

28.10.2020. Викладач Семінарії прийняв участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції

24.10.2020. В семінарії вшанували пам'ять Собору Волинським святим

14.10.2020. Екскурсiя семiнаристiв до iсторичного мiста Кременець

10.10.2020. В Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»

09.10.2020. День пам'яті святого апостола Іоанна Богослова

Семинарский храм

01.04.2021 г.|
Студенти Почаївської семiнарiї взяли участь у конференції

Студенти Почаївської семiнарiї взяли участь у конференції...

 Богословська наука завжди була тим фактором, що об'єднує навколо себе усіх хто проявляє живу ініціативу та проникається питаннями та викликами часу, що постають перед Церквою.

30 березня 2021 року, в благословенних святителем Петром (Могилою) стінах Київської духовної академії, зібралися студенти духовних і світських закладів України та закордону, в рамках ХІ щорічної конференції «Студентська наука в духовній школі». Серед учасників також були присутніми і студенти Почаївської духовної семінарії.

 До президії, на пленарному засіданні увійшли: Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр та проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій. Відкрилась конференція вітальним словом Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в якому була відзначена особлива ціль конференції: «Вчення про церковну єдність, про першість у Вселенській Церкві, про канонічний устрій Помісних Церков, про апостольську спадкоємність, про порядок прийняття до Церкви тих, хто від неї відпав — усі ці питання сьогодні активно обговорюються в церковному середовищі. Відповіді на ці питання мають бути сформульовані не тільки великими богословами, але й кожним студентом духовної школи, усяким православним християнином: усі без винятку мають сьогодні відповісти для себе на ці питання, щоб у майбутньому не піддатися спокусам».

 Першою прозвучала досить актуальна доповідь митрополита Антонія на тему: «Православне вчення про Церкву: сучасні виклики та пошуки відповідей». За ним, ректор КДА єпископ Сильвестр виголосив свою цікаву доповідь на тему: «Преподобный Никодим Святогорец и его мысли о судебных полномочиях Константинопольского патриарха». Також до виступу були запрошені два аспіранти Московської та Київської духовних академій. Під час пленарного засідання, ректор Київських духовних шкіл відмітив, що усі конференції КДА зосереджуються не лише на одному предметі, а обіймають собою усі галузі церковної науки.

 Таким чином, робота конференції продовжилась у 9-ти секціях, присвячених різним богословським та історико-практичним напрямкам. Модераторами секцій виступила професорсько-викладацька корпорація КДА. Заняття продовжились, як у режимі фізичної присутності, так і за допомогою онлайн-платформи zoom. Були зачитані доповіді студентів світських і духовних закладів Української, Руської та Сербської Православних Церков. Студенти 3-го курсу Почаївської духовної семінарії, з благословіння її ректора, виступили у трьох секціях: Андрій Кучер з доповіддю «Сучасне тлумачення «утримуючого» (2Сол. 2:6-7) у вітчизняному богослов'ї» у секції «Біблійна екзегеза, герменевтика та ісагогика»; Арсеній Середюк з доповіддю «Чи визнає наша Церква благодатність та спасительність «таїнства хрещення» українських розкольників» у секції «Православ'я в Україні на межі ХХ-ХХІ ст. Проблема церковних розколів» та Віталій Віхастий з доповіддю «Важливість вивчення житій новомучеників та сповідників ХХст. у духовних школах» в секції «Історія духовної освіти». Доповіді були зустрінуті цікавим обговоренням та дискусіями.

Фото: по матерiлам сайту: http://kdais.kiev.ua/

Студенти Почаївської семiнарiї взяли участь у конференції Студенти Почаївської семiнарiї взяли участь у конференції Студенти Почаївської семiнарiї взяли участь у конференції Студенти Почаївської семiнарiї взяли участь у конференції