Новости семинарской жизни

10.10.2020. В Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»

09.10.2020. День пам'яті святого апостола Іоанна Богослова

04.10.2020. Служіння ректора: неділя 17-а по П'ятидесятниці

01.10.2020. Ректор семінарії освятив нове приміщення для студентів ПДС

27.09.2020. Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

21.09.2020. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

11.09.2020. Mитрополит Сергій очолив Божественну літургію в семінарському храмі на честь препп. Іова та Амфілохія Почаївських

11.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

10.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

08.09.2020. 8 вересня архієпископ Шумський Іов очолив богослужіння в семінарському храмі

01.09.2020. В Почаївській семінарії під головуванням ректора відбулося засідання педради

26.08.2020. В Почаївській семінарії відбулися вступні іспити

15.08.2020. На свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього в семінарському храмі звершено Божественну Літургію

30.06.2020. Випускники семінарії отримали дипломи бакалавра

Семинарский храм

10.10.2020 г. | Сторчовий С.В.
В Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»

9 жовтня 2020 року, ввечері, в Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»...

 9 жовтня 2020 року, ввечері, в Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?», яку представив протодиякон Олександер Плиска.

 Події фільму «Де Ти, Адаме?» розгортаються у монастирі Дохіар, що стоїть на Святій Горі Афон, на південно-західному узбережжі півострова Афон, що омивається водами Егейського моря. Цей півострів ще з X ст. переданий у виключне користування монахів східного християнства. Величні образи природи чергуються з картинами майже безперервних чернечих трудів і молитов; це змальовує та стверджує динамічний взаємозв'язок людини та природи, а ще нагадує про рай, за яким усі ми в глибині душі потай тужимо.

 Проте перлиною розкішного візантійського ландшафту є монахи; фільм делікатно відхиляє завісу, яка зазвичай приховує чернече життя на Афоні, особисті радості, сподівання та слабкості кожного монаха. Завдяки цьому ченці постають перед глядачем у всій їхній живій, теплій самобутності. Запросивши до свого середовища авторів стрічки, а з ними і глядачів, монахи сподіваються нагадати кожному про його особисте воскресіння.

 Ключової постаттю фільму є старець монастиря, ігумен Григорій (Зуміс), нині покійний. Багаторічний досвід пастирського служіння збагатив його глибоким і проникливим розумінням ввірених його піклуванню душ, із їхнім непозбувним прагненням відновитися до стану, властивого Адаму до гріхопадіння.

 Ідею фільму запропоновав протодиякон Олександр Плиска, котрий впродовж десяти років проводив три місяці у монастирі Дохіар, де цілком поділяв з браттям їхнє життя. Цим було поступово збудовано підґрунтя для проникнення «за лаштунки», зйомок і представлення публіці унікального способу життя ченців та атмосфери обителі зсередини.

 На показ фільму при Почаївській духовній семінарії зібралися не тільки студенти і викладачі учбового закладу, але й всі бажаючі.

В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?» В Почаївській семінарії семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»