
Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії
Церковні богослужіння на Страсному тижні виділяються своїми особливостями ...
Церковні богослужіння на Страсному тижні виділяються своїми особливостями. В Велику П'ятницю звершуються три основних служби: утреня, Царські часи та Велика вечірня з Малим повечір'ям. Літургія в цей день не звершується по причині великої скорботи та сугубого посту в честь смерті та розп'яття Господа Іісуса Христа. В Велику Суботу Церква згадує погребіння Господа Іісуса Христа, перебування Його тіла в гробі, зшестя душею в ад для возвіщення там перемоги над смертю і звільнення душ, які з вірою очукувади Його пришестя, введення розбійника в рай. Разом з тим в прообразі ми возносимось до славного Воскресіння Христового.
В ці дні богослужіння в семінарському храмі препп. Іова та Амфілохія Почаївських очолив ректор семінарії єпископ Шумський Серафим. В Велику П'ятницю, на середину храму було винесено Плащаницю для поклоніння всім віруючим. По Церковному уставу в цей день строгий піст.
В цьому році свято Благовіщення припадає в Велику Суботу, а тому, чин погребіння, який звершується ввечері в Пятницю, відбувається з уставними особливостями. Ввечері цього ж дня єпископ Серафим очолив чин погребіння та полі єлей до свята Благовіщення.
Ректор семінарії, 7 квітня 2018 року, також очолив Божественну Літургію свт. Василія Великого. Його Преосвященству співслужили викладачі та студенти в священному сані. Богослужбові твори виконував Семінарський хор. За богослужінням молилися викладачі, студенти та прихожани семінарського храму.
7 квітня 2016 року Православна Церква святкує двунадесяте свято — Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це свято присвячене великій події, коли в Назарет до Діви Марії був посланий архангел Гавриїл, який сповістив їй велику чудну новину. По думці Святих Отців саме в цей день і було покладено початок нашого спасіння. В день самого свята Благовіщення богослужбова частина відрізняється своїм особливим змістом. Так, канон складений у формі діалогу починається зі слів «…Ангел вопияше…» та «…Богородица рече...»



















