Новости семинарской жизни

07.04.2018. Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії

05.04.2018. В Велику Середу викладачі та студенти семінарії приступили до Таїнства Соборування

02.04.2018. Служіння ректора: всенічне бдіння на свято Вербної Неділі

26.03.2018. Божественна Літургія в день пам'яті преподобної Марії Єгипетської

24.03.2018. Ректор семінарії єпископ Шумський Серафим на свято Похвали Божої Матері взяв участь в богослужінні в Почаївській Лаврі

22.03.2018. «Мариино стояние» в Почаевской семинарии

19.03.2018. Служіння ректора: неділя 4-та Великого посту

12.03.2018. Служіння єпископа Серафима в Хрестопоклонну неділю Великого посту

05.03.2018. Служіння ректора: неділя 2-га Великого посту

26.02.2018. В Неділю Торжества Православ'я єпископ Серафим звершив Літургію в семінарському храмі

23.02.2018. Богослужіння п'ятниці першого тижня Великого посту

20.02.2018. В перший день Великого посту єпископ Серафим звершив читання канону св. Андрія Крітського

19.02.2018. Богослужіння в Прощену неділю

19.02.2018. На свято Стрітення Господнє в семінарії звершили святкову літургію

16.02.2018. На свято Стрітення Господнє в семінарії звершили святкову літургію

13.02.2018. В Почаївській семінарії відбулося богослужіння на грецькій мові

Семинарский храм

07.04.2018 г.| Сторчoвий С.В.
Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії

Церковні богослужіння на Страсному тижні виділяються своїми особливостями ...

 Церковні богослужіння на Страсному тижні виділяються своїми особливостями. В Велику П'ятницю звершуються три основних служби: утреня, Царські часи та Велика вечірня з Малим повечір'ям. Літургія в цей день не звершується по причині великої скорботи та сугубого посту в честь смерті та розп'яття Господа Іісуса Христа. В Велику Суботу Церква згадує погребіння Господа Іісуса Христа, перебування Його тіла в гробі, зшестя душею в ад для возвіщення там перемоги над смертю і звільнення душ, які з вірою очукувади Його пришестя, введення розбійника в рай. Разом з тим в прообразі ми возносимось до славного Воскресіння Христового.

 В ці дні богослужіння в семінарському храмі препп. Іова та Амфілохія Почаївських очолив ректор семінарії єпископ Шумський Серафим. В Велику П'ятницю, на середину храму було винесено Плащаницю для поклоніння всім віруючим. По Церковному уставу в цей день строгий піст.

 В цьому році свято Благовіщення припадає в Велику Суботу, а тому, чин погребіння, який звершується ввечері в Пятницю, відбувається з уставними особливостями. Ввечері цього ж дня єпископ Серафим очолив чин погребіння та полі єлей до свята Благовіщення.

 Ректор семінарії, 7 квітня 2018 року, також очолив Божественну Літургію свт. Василія Великого. Його Преосвященству співслужили викладачі та студенти в священному сані. Богослужбові твори виконував Семінарський хор. За богослужінням молилися викладачі, студенти та прихожани семінарського храму.

 7 квітня 2016 року Православна Церква святкує двунадесяте свято — Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це свято присвячене великій події, коли в Назарет до Діви Марії був посланий архангел Гавриїл, який сповістив їй велику чудну новину. По думці Святих Отців саме в цей день і було покладено початок нашого спасіння. В день самого свята Благовіщення богослужбова частина відрізняється своїм особливим змістом. Так, канон складений у формі діалогу починається зі слів «…Ангел вопияше…» та «…Богородица рече...»

Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи в семінарії