Календарь

Як проводять різдвяний піст вихованці Почаївської Семінарії

різдвяний піст

 Різдвяний піст готує кожного православного християнина до зустрічі великого празника, коли радіє небо і земля – Різдва Христового. Для вихованців ПДС – це особливий час роботи над собою, своїм внутрішнім світом. Вони частіше приступають до Таїнства покаяння і Св. Причастя, пильнують за кожним словом, за чистотою душі, адже це низводить Благодать Божу.

 4-го грудня (двунадесятий празник Введення у храм Пресвятої Богородиці) після святкового богослужіння на вечірній трапезі семінаристи починають співати колядки. Продовжується і така традиція як читання житій святих. На співанках вивчають Різдвяні піснеспіви, готують Різдвязні концерти, з якими виступають в Будинках культури та інших містах.

 З 31-го грудня по 1-ше січня (День кончини преп. Амфілохія) у семінарському храмі служиться нічна святкова Божественна літургія, під час якої всі вихованці причащаються.

 Кожного року впродовж Різдвяного посту семінаристи з ігуменом Євменієм і братією монастиря відвідують інтернати, будинки престарілих, дитячі притулки. Вони розносять Різдвяну звістку Різдва Христового, виступають з концертами, дарують людям краплинку радості серед нелегких сірих буднів. Вихованці приїжджають з такою повсткою в м.Ковель (інтернат), м. Червоноград (дитячий будинок), м. Бережан (дитяча виправна колонія), с. Доброводи, Збаразький р-н (жіноча колона строго режиму), с. Копиченці, Лосятинський р-н (виправна чоловіча колонія). Святковий концерт включає пастирське слово, привітання о. Євменія. Дітям та ув’язненим роздають подарунки: духовну літературу, іконки, продукти, одяг тощо. Різдвяний піст – це час молитви, покаяння, очищення душі, час для добрих справ і словом і ділом, час примирення з Богом, з отоючими і з самим собою.

Підготувала Кузьма Н. В.