Новини семінарського життя

02.09.2023. Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії

23.08.2023. В Почаївській духовній семінарії завершились вступні іспити

05.08.2023. Ректор семінарії архієпископ Іов взяв учать у святкуванні Почаївської ікони Божої Матері

09.06.2023. Зустріч випускників

07.06.2023. Митрополит Сергій очолив богослужіння в семінарії

06.06.2023. В Почаївській духовній семінарії відбувся 30-й випуск

05.06.2023. Богослужіння в день Святої Трійці в семінарії

26.05.2023. В Почаївській семінарії відбувся захист бакалаврських робіт

25.05.2023. Богослужіння на свято Вознесіння Господнього

24.05.2023. У Кременецькому духовному училищі відбувся 30-й випуск регентів-псаломщиків

13.05.2023. Архієпископ Сильвестр зустрівся зі студентами Почаївської духовної семінарії

10.05.2023. Відбулася зустріч з прот. Миколою Данилевичем

17.04.2023. Пасхальне богослужіння в семінарському храмі

15.04.2023. Богослужіння Страсної П'ятниці та Страсної Суботи

13.04.2023. Під час богослужіння у Великий Четвер ректор семінарії звершив дияконську хиротонію

07.04.2023. Чернечий постриг у Почаївській семінарії

Семінарський храм

02.09.2023 г.| Харюк В.
Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії

У перший день нового навчального року у Почаївській духовній семінарії відбулася V науково-богословська конференція...

 У перший день нового навчального року у Почаївській духовній семінарії відбулася V науково-богословська конференція: "Духовна школа сьогодні". В рамкак роботи традиційної конференції були заслухані доповіді викладачів духовної школи з актуальних питань сьогоднішнього буття духовно-освітнього процесу майбутніх служителів Церкви.

З кожної теми було два доповідачі. Так проректор із навчальної роботи прот. Борис Лепський і виклачадач ієродиякон Амфілохій (Стратюк) розповіли слухачам про переваги і недоліки впровадження Болонської системи освіти у вищій богословській школі. Проректор з виховної роботи прот. Олег Плаксій та старший помічник проректора прот. Володимир Чикун у своїх доповідях акцентували увагу на етапах духовно-виховного процесу майбутніх пастирів, порівнюючи давню практику із сучасністю та звертаючись до святоотцівського досвіду. Проректор з наукової роботи прот. Іоанн Смакоуз розповів слухачам про етапи науково-дослідної роботи у семінарії, написання семестрових творів, а саме головне бакалаврської кваліфікаційної роботи.

На завершення викладачі архім. Кукша (Антонюк) та ієромон. Кирил (Шекмар) представили залу доповіді про взаємозв'язок деховної семінарії і монастиря, вплив прикладу братії ченців на майбутнє формування священно-церковнослужителів.  Підводячи підсумки наукового форуму, можемо стверджувати, що усі присутні отримали корисну інформацію яка сприятиме їх подальшому служінні та отриманні знань.

 Після конференції в Почаївській духовній семінарії відбулося засідання педради, яке очолив ректор семінарії архієпископ Шумський Іов, за участю всіх викладачів семінарії. На засіданні наради обговорювалися питання пов'язані з початком навчального року.

В другій половині дня в Успенському соборі Почаївської Лаври митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій разом з ректором семінарії очолив молебень перед початком начального року. Митрополит Сергій, ректор семінарії разом з викладачами та вихованцями семінарії поклонилися лаврським святиням Почаївської Лаври: мощам преподобних Іова та Амфілохія, Стопі Пресвятої Богородиці, Почаївській іконі Божої Матері. Після закінчення закінченню молебну митрополит Сергій молебну привітав всіх викладачів з початком нового навчального року.

Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії Початок навчального року в Почаївській духовній семінарії